WealthSeed odbierz darmową akcję nawet do 500zł

 

Wealthseed
Wealthseed to polska platforma inwestycyjna nadzorowana przez KNF, na przetestowanie platformy mamy możliwość otrzymania darmowego ETF o wartości nawet do 500zł w zamian za założenie konta na platformie, zweryfikowanie oraz aktywację konta przelewem w wysokości 1zł.

Z otrzymanym darmowym ETF-em możemy zrobić co tylko chcemy obserwować jak to wygląda lub sprzedać, może też być to pierwsza wasza darmowa inwestycja, przez którą rozpoczniecie swoją przygodę z inwestowaniem w ETF, Akcje itd.
WealthSeed - Jak założyć i zweryfikować konto?

Aby skorzystać z promocji i zdobyć darmowy ETF spośród przygotowanej puli, powinniście przejść na dedykowaną stronę promocji i założyć konto na platformie WealthSeed. Proces możecie rozpocząć na komputerze, jednak w pewnym momencie i tak konieczne będzie zainstalowanie aplikacji i dokończenie działań przez smartfon. Rejestracja nie jest wymagająca, formularz rejestracji jest dostępny w języku Polskim.

W formularzu będziecie musieli wskazać urząd skarbowy, w którym się rozliczacie. Pamiętajcie, że urząd dyktowany jest przez Wasz adres zamieszkania, a nie zameldowania. 

Po rejestracji przyjdzie czas na weryfikację tożsamości. Wystarczy do tego wykonanie dwóch zdjęć dokumentu tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy), a następnie krótkie video-selfie, wypowiedzenie 3 liczb na głos oraz obrócenie głowy w lewą lub prawą stronę.


Jak zdobyć darmowy ETF o wartości do nawet 500zł?

Aby zdobyć darmowy ETF, oprócz rejestracji oraz zweryfikowania konta, trzeba zrobić przelew aktywacyjny o wartości 1zł, dostępne waluty PLN, EUR, USD. Przelew jest bez żadnych opłat, dane do przelewu znajdziemy w aplikacji, lub otrzymamy również wiadomość e-mail z danymi do przelewu.

W przypadku wybrania : kryptowaluty lub inne w zapytaniu o dochody przy rejestracji, możliwe jest , że Wealthseed będzie potrzebował dodatkowych informacji, w tym wypadku otrzymasz maila. Zapytają tam np: z jakich giełd kryptowalut korzystasz i jaki jest to procent twoich dochodów.

Trzeba też wypełnić krótką ankietę, jeśli aplikacja nie zaproponowała wypełnienia ankiety, wchodzimy w menu aplikacji > Ustawienia i na samym dole mamy wypełnij ankietę.


Czym jest ETF?

ETF to nic innego jak papier wartościowyKto może uczestniczyć w promocji? 

W promocji brać udział mogą osoby fizyczne, które do momentu złożenia wniosku w promocji nie posiadały konta w WealthSeed. Myślę, że nie będzie to problemem ponieważ raczej każdy wybierał zawsze zagraniczne platformy inwestycyjne typu Trading212, z tego powodu WealthSeed ma na naszym rynku spore możliwości. Aktualna promocja z Darmowym ETF świadczy o tym, że firma chce się prężnie rozwijać 


WealthSeed nie podał określonej puli nagród w aktualnej promocji, nie ma też podanej daty końcowej promocji, organizator poinformuje o zakończeniu 3 dni wcześniej

Od czego zależy bonus jaki otrzymasz w postaci darmowego ETF?

Wartość darmowego ETF zależna jest od tego, którym będziesz z kolei użytkownikiem podczas kliknięcia w link do rejestracji, za każdym razem gdy ktoś przechodzi do strony przez link, aby założyć konto, to system odlicza 1, 2, 3, 4..... przydziela cię wtedy do jednej z pul (A-D), pule widoczne na grafice poniżej

Zależnie do której puli traficie, taki otrzymacie bonusNa grafice poniżej możecie zobaczyć, w jaki sposób system przydziela nas do danych pul.
Jak wydana zostanie nagroda w postaci darmowego ETF?

Bonus w postaci darmowego ETF zostanie dodany do twojego konta WealthSeed automatycznie do 30 dni po podpisaniu umowy (otrzymaniu maila z umową od WealthSeed), przeważnie bonus dochodzi do 2 dni. Kiedy już bonus zostanie dodany do waszego konta, wyskoczy wam  okienko z powiadomieniem, aby odebrać bonus. Należy pamiętać, że bonus pojawi się od razu na waszym koncie tylko, gdy odbierzecie go w godzinach pracy giełdy, czyli w dni robocze w godzinach 8:00 - 22:00 , w innym przypadku zlecenie zostanie dodane do kolejki i przyznane po otwarciu giełdy.


Osobiście zostałem przydzielony do puli A i otrzymałem ETF o wartości 100 Euro. Fakt ten dodał mi jeszcze więcej sympatii do platformy


Na grafice poniżej możesz zobaczyć okienko, które pojawi się po dodaniu bonusu do twojego konta.Co można zrobić z otrzymanym ETF-em?

Z otrzymanym ETF-em w promocji mamy kilka możliwości
- możemy go po prostu sprzedać i wypłacić środki otrzymane z ETF na konto bankowe, będzie to jednak obarczone opłatą 2 Euro za transakcję sprzedaży oraz podatkiem, ETF można sprzedać w aplikacji. Przejdź do zakładki usługa maklerska wybierz Kup/Sprzedaj > Moje inwestycje, wybierz swój ETF i złóż zlecenie sprzedaży.

- jeśli jednak chcesz zobaczyć jak działa platforma pod kątem inwestycji, możesz zostawić otrzymany ETF i obserwować rozwój sytuacji, jeśli spodoba ci się inwestowanie na tej platformie, możesz pomyśleć o inwestowaniu z WealthSeed, wydaje się to być lepsza opcja niż wypłacenie darmowego ETF i być może pożegnanie się z platformą.


WealthSeed umożliwia inwestowanie w światowe akcje i ETF-y, a także tradycyjne fundusze inwestycyjne oraz wymianę walut po korzystnych kursach. Lista dostępnych aktywów przekracza już ponad 3000 instrumentów


Prowadzenie konta w PLN, EUR i USD z polskim numerem IBAN jest całkowicie darmowe. Oznacza to, że można używać platformy jako konta osobistego. Fundusze zgromadzone na kontach użytkowników przechowywane są w Banku Gospodarstwa Krajowego , który chroni środki bez limitu.
W tym przypadku Skarb państwa odpowiada za wszystkie pieniądze użytkowników.
Planują również wprowadzić darmową kartę debetową, wielowalutową , którą będziecie mogli płacić oraz wypłacać pieniądze z bankomatów. Planują także współpracę z aplikacjami płatniczymi takimi jak: Google czy Apple Pay
Definicja ETF

Fundusz inwestycyjny typu ETF (ang. exchange-traded fund – ETF) – jest to fundusz inwestycyjny, którego co najmniej jedna jednostka lub klasa akcji jest przedmiotem obrotu przez cały dzień w co najmniej jednym systemie obrotu i z udziałem co najmniej jednego animatora rynku, który podejmuje działania w celu zapewnienia, aby wartość jednostek lub akcji w danym systemie obrotu nie różniła się istotnie od ich wartości aktywów netto, a w stosownych przypadkach od ich wskaźnikowych wartości aktywów netto.

Ich celem jest wierne odwzorowywanie wskazanego indeksu.

Dotychczas (do zmiany w prawie USA w 2008) ETF były wyłącznie funduszami indeksowymi, zarządzanymi algorytmicznie (co skutkuje niskimi kosztami).

Wprowadzenie ETF: w USA w 1993, w Europie w 1999 , w Polsce w 2010.


Kwestia podatku

Podczas rejestracji na platformie konieczne było podanie kilku danych związanych z podatkami  m.in. urzędu skarbowego, w którym się rozliczacie, informacja ta jest potrzebna WealthSeed, aby po nowym roku wysłać wam PIT, który powinniście rozliczyć. Oczywiście dotyczy to tylko w sytuacji sprzedania otrzymanego ETF, w sytuacji pozostawienia ETF na platformie i chęci dalszego inwestowania, nie będzie to konieczne.


Regulamin darmowego inwestowania

FAQ - Najczęściej zadawane pytania
Pamiętaj! Inwestowanie pieniędzy zawsze wiąże się z ryzykiem ich częściowej lub nawet całkowitej utraty. Podane w artykule treści mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być odbierane jako porada inwestycyjna. Żaden sposób inwestowania swoich pieniędzy nie daje gwarancji zysku czy też całkowitej utraty zainwestowanych środków.


2 komentarze:

Popularne Posty